NAUTILUS
NAUTILUS
NAUTILUS
NAUTILUS

RESTAURACJA NAUTILUS PEŁNE ZANURZENIE


INFORMACJE OGÓLNE

pow. użytkowa: 240m2
rok realizacji: 1999

Nietypowe warunki przestrzenne stały się dźwignią pomysłu na ten lokal… 40m2 parteru i ponad 200m2 piwnicy. Dosłowne zanurzenie w piwnicę przyniosło pomysł. Po otwarciu ciężkich  stalowych drzwi z bulajem znajdujemy się na kładce z ceowników, idziemy po niej obok fragmentu wielkiego kadłuba statku podwodnego, który zacumował w budynku. Umieszczenie na przeciwległych ścianach luster zamykających długość kadłuba statku , pozwoliła stworzyć wrażenie, że ciągnie się on w nieskończoność. Możemy skręcić po kładce do małego baru na piętrze, znajdującego się już wewnątrz łodzi albo zejść schodami ze stalowej  kratki na dół, tam rozebrać się lub poprawić makijaż.

Znajdujemy się na nabrzeżu z kamiennej kostki. Od krzywizny “statku podwodnego”, który zaczyna się w wodzie, a kończy piętro wyżej, oddziela nas bulgocząca, świecąca tajemniczym światłem woda. Teraz dzieli nas tylko krok od wejścia po stalowym trapie.

Dalej jest już statek, bulaje, przez które widać pływające żywe ryby, torpedy, wielki, powoli obracający się wirnik maszynowni i stoły z pysznym jedzeniem. Podróż się zaczyna…