polanka 5
polanka 4
polanka 3
polanka 2
polanka 1

BUDYNEK MIESZKALNO – USŁUGOWY POLANKA WROCŁAW


INFORMACJE OGÓLNE

Projektowany budynek ma siedem kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne.

Dwie podziemne kondygnacje mieszczą parking ze 132 miejscami parkingowymi oraz pomieszczeniami technicznymi i komórki lokatorskie. Z parkingu podziemnego prowadzą dwie klatki schodowe w konfiguracji nożycowej; dającej maksymalną koncentrację komunikacji, która obsługuje dwie funkcje: mieszkalną i usługową.

Parter jest kondygnacją usługowo-techniczną, a pierwsze piętro łączy funkcje mieszkalno- usługowe. Wyższe poziomy (od 2 do 6) są powtarzalne i zawierają mieszkania, obsługiwane wewnętrznymi korytarzami, z których można również dostać się do komórek lokatorskich. Na każdym z tych piętr mieści się 17 mieszkań i 13 komórek lokatorskich.

Ogólna liczba mieszkań – 97 (5035,4 m2), ogólna suma powierzchni usługowych netto – 1411 m

Bryła budynku składa się z trzech skrzydel na przecięciu których znajduje się trzon komunikacyjny. Forma budynku wynika z dążenia do jak najlepszego doświetlenia mieszkań. 

Prosta bryła jest gęsto perforowana otworami okiennymi w części mieszkalnej a w części usługowej dużymi witrynami. Wszystkie okna w części mieszkalnej są portfenetrami zabezpieczonymi zewnętrzną balustradą lub oknami balkonowymi.